yüz şekillendirme

Yüz şekillendirme hangi alanlarda söz konusudur?

Yüzümüz, herkes tarafından ilk olarak değerlendirilen ve kişiliğimizi yansıtan ön plan bölgemizdir. Bu nedenle çizgilerimizin çökük ve yorgun olması, fazla dolgun görünmesi veya keskin ve sinirli bir görünüm vermesi bizim için önemlidir. Alnımız, burnumuz, kulaklarımız ve beraberindeki yanaklarımız, elmacık kemiklerimiz ve çenemiz bir uyum gösterir. Bazı istenmeyen durumlar bu uyumun bozulmasına neden olur. Yüz şekillendirmede diğer bölge estetiklerinin yanı sıra elmacık kemiği bölgesi, yanak bölgesi ve çene bölgesi uyumunun sağlanması esastır. Tüm bu değerlendirmeler çeşitli ölçüler ve standartlar dahilinde yapılmaktadır. Ana şey doktor muayenesidir.

Ne tür sorunlarla karşılaşılır?

Karşılaşılan en temel problemler elmacık kemiği bölgesinde çökük, yaşlı ve yorgun görünüm, yanakların çökük veya aşırı dolgun olması ve çenenin olması gerekenden daha fazla veya daha geride olmasıdır.

Elmacık kemiği bölgesinde düzeltme işlemleri nasıl yapılabilir?

Elmacık kemiği bölgesi, hızlı kilo kaybı, yaşlanma ve yerçekiminin etkisi ile yapısal olarak çökük görünebilir. Bu bizi olduğumuzdan daha yaşlı veya daha yorgun gösteriyor. Hyaluronik asit gibi dolgu maddeleri kullanılarak ameliyatsız olarak geçici bir fayda sağlanabilir veya yağ enjeksiyonları ile daha kalıcı bir dolgunluk sağlanabilir. Çeşitli implant malzemelerinin cerrahi olarak yerleştirilmesi aynı dolgunluk etkisini sağlayacaktır.
Yanak bölgesinde düzeltme işlemleri nasıl yapılabilir?

Yanak bölgesinin normalden daha dolgun görünmesi durumunda yanak yağ yastığının azaltılması daha ince bir yanak bölgesi sağlar. Prodedur’un adı Bichectomy. Daha üçgen, daha genç ve seksi bir yüze sahip olmamıza yardımcı olabilir. Bu da çeneye kadar inen estetik bir çizgi sağlanması anlamına gelir. Aksine çökme durumunda dolgu ve yağ enjeksiyonları daha dolgun bir yanak görünümüne yardımcı olur.

Çene bölgesinde düzeltme işlemleri nasıl uygulanabilir?

Çenenin olması gerekenden daha ileri veya geri olması bir problemdir. Dolgu ve yağ enjeksiyonları arkada görünen çene için seçeneklerdir. Ayrıca implantın cerrahi olarak yerleştirilmesiyle normal bir çene görünümü elde edilebilir. Çenenin önde olduğu durumlarda kemik müdahalesi ve geri itilmesi gerekir.

Yüz şekillendirme uygulamalarında iz nasıl olur?

Ameliyat gerektirmeyen dolgu uygulamalarında izden söz edilmez. Benzer şekilde yağ enjeksiyonu uygulamaları da sıfıra yakın bir iz bırakır. Cerrahi uygulamalar genellikle ağız içinden yapılır ve dışarıdan gözle görülür bir iz bırakmaz. Mevcut izler ağızda kalır ve gizlenir.

Ameliyat sonrası süreç nasıldır?

Ameliyat sonrasında aynı gün içerisinde birkaç gün devam eden hafif ağrı, morarma ve ödem (şişlik) şikayetleri olabilir. Bu şikayetleri azaltmak ve komplikasyonları önlemek için yüze özel giysiler kullanılabilir. İşleme bağlı olarak hastanın sosyal hayatına hemen, birkaç gün veya bir hafta içinde dönmesi mümkündür.