DOLGU UYGULAMALARI

Dolgu denilince akla gelen neyse aslında dolgu uygulamaları bunu yapıyor. Bir yerde boş, çökük, derin bir alan varsa orayı doldurmak için kullanırız yani. bir de normalde şey yolundadır ama orayı daha da çıkık isteriz mesela.  

Farklı tiplerde farklı dolgular farklı kalıcılık süreleri sergiler.  Ama her şekilde günlük hayattan alıkoymayan işlemlerdir. Yine de her zaman söylüyorum tüm cerrahi ve ya medikal işlemler gibi tamamen risk sıfır işlemler değildir dolgu uygulamaları da. Çok nadir olmakla birlikte bazı riskler barındırır. Çoğu çok basit ve kolay geçen şeyler olduğu gibi çok çok daha nadir bilimsel yayınlara yansıyan ciddi yan etkiler yerine göre bildirilmiştir.

fat

Bir yeri doldurmanın temel tekniklerinden biri yağ enjeksiyonları.  Yağ enjeksiyonuyla ilgili gerçekler şunlar;  elbette daha kalıcı ama ilk yapıldığı andaki kadar kalıcı değil.  Kişisel faktörler sigara kullanımı hayat tarzı etkili olmakla birlikte üç aylık zamanda vücudunuz bu yağın bir kısmını eritecektir. Yaşamayı ve kalmayı başaran yağ ise sizinle kalır. Bazen kalan miktar kişiye yetmez ve işlemin tekrarı gerekir. Unutmayın her işlem maliyet açısından da ayrı değerlendirilir. 

Gelelim asıl konumuz olan geçici dolgulara. Farklı tipleri var elbette ;

  1. hyalüronik asit dolgular
  2. kollajen dolgular
  3. hidrofilik jel dolgular gibi

kullanılan bölgeye göre yoğunlukları farklı ayarlanan dolgular bunlar. Meme için kullanılan bir ürün elbette göz altına kullanılmıyor.  Dudak için olan el için uygun değil. 

İkinci önemli nokta maliyet. Bu ürünler hazır olarak yurtdışından gelen ürünler ve bu maliyeti etkiliyor.

Üçüncü nokta kalıcılık; ortalama 12-18 ay gibidir, ama bu süre dudak gibi hareketli, kanlı canlı bölgelerde beş altı ay gibi kısadır genelde. Kalıcılık arttıkça dolgu biraz daha sert yani yoğun bir dolgu özelliğinide taşır yanında bu da ele gelme ve hissedilme durumuna yol açar.  Aksi gibi çok yumuşak dolgular daha doğal his sunarken daha az kalıcı olabiliyor ve kişiyi tatmin etmeyebiliyor. Ne istediğinizi lütfen iyi belirleyin derim. 

 

W4b6qYFZRxqmqoV9xkx9WA

Dolguların çok yumuşak olanları cilt gençleştirme, nemlendirme özellikleriyle mezoterapilerde ve kırışıklık azaltılması için de kullanılan ürünlerdir.

Genelde çok ciddi problemlerle karşılaşılmaz ama en sık ve rahatsız edici olarak topak gibi ele gelebilirler. Bu durumu çözmek için çeşitli işlemler ve uygulamalar yapıyoruz ancak nadirde olsa inatçı olabilir bu tarz sertlikler. Öyleki küçük cerrahi işlemlerle almak gerekebilir.