HİFU ultrasonik ameliyatsız yüz germe

Tatilimden, hayatımdan alıkonmadan hemen yüzümü daha diri ve gergin hale getirmek istesem :

 Ultrasonik Yüz Germe HİFU ile tanışalım;

 Günümüzde her istek için çeşitli derecelerde yarar sağlayan yöntemler var. Botox dolgu gibi uygulamalardan ameliyatlara kadar uzanan çok geniş bir yelpaze. Her yöntem kişinin rahatsız olduğu konu, yaşı, yapısındaki değişiklikler ve beklentinin derecesi değerlendirilerek kişiye özel seçilir. Elbette ameliyatlar piramidin her zaman tepesine yerleşir. En yüksek sonucu veren bu yöntem riskleri ve bazen zorlu olan süreçleri nedeniyle pek istenmeyebilir. Ancak ileri yaşlarda ve cilt değişimleri ve yılların, ayrıca yerçekiminin etkileri çok fazla ise bazen bu tek yolda olabilir. 

Elbette henüz erken yaşlarda dipdiri bir cilt yapısında germe ameliyatını tercih etmekte bir o kadar gereksizdir.

Bu amaçla kullanılan yüz germe yöntemlerinden biri de HİFU olarak bilinen High-intensity focused ultrasound dur. Temelde anne karnındaki bebeği gösterme özelliği olabilen ultrasonik ses dalgaları sanki güneş ışınları bir mercekten geçer gibi bir noktaya odaklanır. Ve birleştikleri bu tek noktada bir ısı enerjisi oluşturur. Tıpta estetik uygulamalardan önce derin yerleşimli bazı kitlelerin yakılması için zaten kullanılan bu yöntem nasıl estetik için uygun hale geliyor.

x

 

IMG_6954
collage

Biz cerrahların yüz germe ameliyatında derinin altında gerdiğimiz bir zar vardır. Yani bütün işi deriye yaptırmaz ve bütün yükü ona bırakmayız. Asıl gerginlik aşağıda bu zar yapının üzerindedir. İşte HİFU bu zar üzerinde belli aralıklarla ısı etkisi oluşturur bu da sanki sıcak bir temasla büzülen poşet gibi çekilmelere ve sonunda cilde yansıyan bir gerilmeye sebep olur. Ve mutlu son. 

Doğru bilgilenme ve doğru beklenti ile, uygun kişilerde hayattan kopmadan genç ve diri görünmenin yoludur HİFU. Bir çok avantaj barındırır. Her zaman yapılabilir. Laser uygulamalarındaki gibi deri rengi sorunu yoktur, esmer sarışın herkese yapılabilir. Lokal anestezi kremi ile son derece konforlu basit muhabbet dolu bir işlemdir.

Peki size yapılabilir mi? Bunun için en kısa zamanda bilgi almak iyi bir fikir olabilir; güzel de bir cevabı var bu sorunun : “Neden olması?”