popo estetiği

İdeal kalça ve  pop şekli nasıl tanımlanır?

           

            Meme ile ilgili tanımlamaların yaşanılan yere ve zamana göre değişmesi gibi, popo içinde farklı toplumlara göre farklı estetik anlayışlar ortaya çıkar. Günümüzde de her kişi ve toplum için estetik ve istenen popo şekli farklılık gösterir. Yinede  günümüzde genel olarak; yuvarlak, arkaya dogru çıkıntılı fazla kaslı olmayan, dar-yanlara dogru tasmayan ve üst-alt mesafesi kısa bir kalça sekli ideal popoyu tanımlamaktadır.

Önemli olan hasta hekim arasındaki iletişim, tam bir muayene, hasta isteklerinin net anlaşılmasıdır. Güven tesis edildiğinde daha mutlu ve güzel sonuçlara ulaşılır.

Popo estetiği  ameliyatı nasıl yapılır?
Genel anestezi altında uygulanan bir işlemdir. Ameliyatın derecesi hastanın muayenesi sonucu belirlenir. Protez ile popo şekillendirme tek başına popo şeklini sağlayan bir işlemdir. Bununla birlikte liposakşınla birlikte, hastanın alınan yağlarının kullanıldığı tekniklerde mevcuttur.

Sarkık ve gevşek popoları kaldırmak için farklı ameliyat teknikleri kullanılabilir. Ancak ne kadar gizlensede bu iz bırakan bir prosedürdür. Bu nedenle mümkün olan hastalarda öncelik protez veya yağ ile şekillendirmededir.

 

Popo estetiği sonrası süreç nasıldır?

 

Ameliyat sonrası süreç oldukça rahattır. Gerekliliğe göre değişmekle birlikte hastanede yatış süresi bir iki gündür. Yapılan işe göre işe dönüş on gün içinde mümkündür.