popo estetiği

İdeal kalça ve pop şekli nasıl belirlenir?

Nasıl ki meme ile ilgili tanımlar yaşanılan yer ve zamana göre değişiyorsa, farklı toplumlara göre popoda da farklı estetik anlayışlar ortaya çıkmaktadır. Günümüzde estetik ve istenilen popo şekli her kişiye ve topluma göre farklılık göstermektedir. Ancak bugün genel olarak; Yuvarlak, geriye doğru çıkıntı yapan, fazla kaslı olmayan, dar-yanlara çıkıntı yapmayan ve üst-alt mesafesi kısa olan bir kalça şekli ideal popoyu tanımlar.

Önemli olan hasta ile hekim arasındaki iletişim, eksiksiz bir muayene ve hastanın isteklerinin net olarak anlaşılmasıdır. Güven sağlandığında daha mutlu ve daha iyi sonuçlara ulaşılır.

Popo estetiği ameliyatı nasıl yapılır?

Genel anestezi altında yapılan bir işlemdir. Ameliyat derecesi hastanın muayenesi ile belirlenir. Protez ile popo şekillendirme, popo şeklini tek başına sağlayan bir işlemdir. Ancak liposuction ile hastanın yağının kullanıldığı teknikler vardır. Onun adı; BBL (Brezilya Popo Kaldırma). En çok kullanılan tekniktir.

BBL ameliyatının yağ embolisi riski vardır, önemlidir. Hastalar bunu bilmelidir.

Sarkık ve gevşek kalçaları kaldırmak için farklı cerrahi teknikler kullanılabilir. Ancak ne kadar gizli olursa olsun iz bırakan bir işlemdir. Bu nedenle olası hastalarda öncelik protez veya yağ ile şekillendirmedir.

Popo estetiği sonrası süreç nasıldır?

Ameliyat sonrası süreç oldukça rahattır. İhtiyaca göre hastanede kalış süresi bir veya iki gündür. Yapılan işe göre on gün içinde işe dönmek mümkündür.