el kol bacak estetiği

El bölgesinde değişimler nelerdir, neler yapılır

El devamlı açıkta bulunan, güneş, hava koşulları gibi tüm dış etkenlere devamlı maruz kalan, çalışma ile yıpranan ve yaşlanma etkilerini en çok yansıtan bölgedir. Bu değişimler özellikle güneşe bağlı oluşan lekelenmeler, yaşla artan ve deri altı yağ dokusunun azalması ile de iyice belirginleşen ciltte kırışmalardır. Bu sonuçlar kişiyi bazen olduğundan yaşlı gösterdiği gibi, sosyal ortamlarda çekimser ve mutsuz kalmasına da neden olur. Peki neler yapılır?!

Cilt gençleştirme teknikleri, leke tedavisi için çeşitli cerrahi dışı teknikler kullanır. Ayrıca deri ve deri altı dokunun kaybettiklerini yerine koymak önemlidir. Dolgu maddeleri kullanılara veya kişinin kendi yağı kullanılarak el bölgesi doldurulabilir. Kırışmış cilt görüntüsü gergin ve dolgun bir görünümle, daha genç bir görünümle yer değiştirir.

Kol germe kimlere yapılır, hangi teknikler kullanılır?                                                                 
Özellikle aşırı kilo alıp verme süreçlerinden sonra veya bu süreç içinde kol bölgesinde sarkmalar yaşanabilir. Kol germe ameliyatı ya da liposakşın uygulamaları seçilmiş ve uygun vakalarda kişilerin bu sorunlarını gidermeye yardımcıdır. Burada esas olan hekim ile kişinin görüşmesi, iyi bir fizik muayene ile nasıl bir düzeltme yapılacağının kararlaştırılmasıdır. Unutmamalıdır ki her tekniğin üstünlük ve dezavantajları vardır. Liposakşın tek başına veya lazer, radyofrekans gibi tekniklerle birleştirilerek aşırı cilt gevşekliğinin olmadığı durumlarda kullanılabilir. Daha ileri seviyelerde kol germe ameliyatı gerekir. Çünkü liposakşın desteklense bile her durumda derinin bolluğunu gidermeye yardımcı olmaz. Kol germe ameliyatı ise zamanla azalmakla birlikte kolun iç kısmında iz ile sonuçlanan bir işlemdir.

Bacak germe kimlere yapılır, ve hangi teknikler kullanılır.

Bacak için söylenecekler, kol bölgesi için anlatılanlara, yaklaşımları itibari ile benzerlik gösterir. Seçilmiş vakalarda liposakşın veya   bacak germe işlemi uygulanabilir. Germe işleminde iz mümkünse bacak genitale yakın çamaşır içinde saklanır. Sarkıklığın fazla olduğu durumlarda uzunlamasına izler ameliyatın bir sonucu haline gelebilir. Her şekilde izlerde azalma beklenir ve mümkün olduğunca az görünür bölgelere yerleştirilir.