el kol bacak estetiği

El bölgesindeki değişiklikler nelerdir, ne yapmalı?

El, sürekli olarak güneş ve hava koşulları gibi tüm dış etkenlere maruz kalan, iş nedeniyle yıpranan ve yaşlanmanın etkilerini en çok yansıtan bölgedir. Bu değişiklikler özellikle güneş lekeleri, ciltte yaşla birlikte artan ve cilt altı yağ dokusunun azalmasıyla daha belirgin hale gelen kırışıklıklardır. Bu sonuçlar bazen kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine, sosyal ortamlarda ise içine kapanık ve mutsuz kalmasına neden olur. Peki ne yapmalı?

Cilt gençleştirme teknikleri, leke tedavisi için çeşitli cerrahi olmayan teknikler kullanır. Ayrıca kaybedilen deri ve deri altı dokusunun yerine konması önemlidir. El bölgesi dolgu maddeleri kullanılarak veya kişinin kendi yağı kullanılarak doldurulabilir. Kırışık cilt görünümü yerini gergin ve dolgun bir görünüme, daha genç bir görünüme bırakır.

Kol germe kimlere yapılır, hangi teknikler kullanılır?

Özellikle aşırı kilo alıp verme süreçlerinden sonra kol bölgesinde sarkmalar meydana gelebilir. Kol germe ameliyatı veya liposuction uygulamaları seçilir ve uygun durumlarda kişilerin bu sorunları çözmesine yardımcı olur. Burada esas olan doktor ve kişi ile görüşmek, iyi bir fizik muayene ile nasıl bir düzeltme yapılacağına karar vermektir. Her tekniğin avantaj ve dezavantajları olduğu unutulmamalıdır. Aşırı cilt gevşekliğinin olmadığı durumlarda tek başına veya lazer ve radyofrekans gibi tekniklerle birlikte liposuction kullanılabilir. Daha gelişmiş kol germe ameliyatı gereklidir. Çünkü liposuction desteklense bile her durumda ciltteki bolluğun giderilmesine yardımcı olmaz. Kol germe ameliyatı ise zamanla azalsa da kolun iç kısmında iz kalmasıyla sonuçlanan bir işlemdir.

Bacak germe kimlere yapılır ve hangi teknikler kullanılır?

Bacak için söylenecek olan yaklaşım açısından kol bölgesi için söylenenle benzerlik göstermektedir. Seçilmiş vakalarda liposuction veya bacak germe uygulanabilir. Germe işleminde mümkünse bacak cinsel organlara yakın çamaşırlarda gizlenir. Sarkmanın fazla olduğu durumlarda ameliyat sonucu boyuna izler oluşabilir. Her durumda, yara izlerinde azalma beklenir ve mümkün olduğunca az görünür alana yerleştirilir.