genital bölge estetiği

Genital bölge vajen (iç kısım) ve vulva (görünür dış kısım) olarak ayrılır ve her bölgenin farklı sorunları vardır.

Vulva sorunları zamanla ve yaşla olan değişimleri barındırdığı gibi, sadece yapısalda olabilir. Aşırı büyük ve sarkık vulva dudakları kadınlar açısında cinsel ve görsel olarak rahatsız edilci olabilir. Bu görüntüyü gidermekse mümkündür. Genç, diri bir görünüm kazandırıldığı gibi kişide cinsel hazzın da artmasına katkı sağlar.

Vajendeki sorunlarsa daha çok doğum etkisi ile ortaya çıkar. Genelde sorun doğuma bağlı fazla genişleme ve cinsel sorunlardır. Vajendeki bu genişlemenin giderilmesi mümkündür. Vagenin gevşemiş ve fonksiyonu bozulmuş olan kasları onarılırken fazla olan mukoza dokusu çıkarılmaktadır. Böylece vagen kanalı da daraltılmış olur. Bir çok anlamda çiftlerin mutluluğuna ve birlikteliklerin devamına  katkı sağlayan bir işlemdir. Elbette kesin bir muayene ile bu genişlemeye başka hastalıkların eşlik etmediğinin kesinleşmiş olması gerekir.

Genital bölgede bazen yağ dokuda kayıp ve neticesinde dolgunluk kaybı bir problem oluşturabilmektedir. Böyle durumlarda seçilmiş ve uygun vakalarda yağ enjeksiyonları ile kaybedilen hacmin yerine konması mümkündür.