genital bölge estetiği

Genital bölge vajina (iç kısım) ve vulva (görünür dış kısım) olarak ikiye ayrılır ve her bölgenin farklı sorunları vardır.

Vulva sorunları ancak yapısal olabileceği gibi zaman ve yaşla birlikte değişiklik gösterebilir. Aşırı büyük ve sarkık vulvar dudaklar kadınlar için cinsel ve görsel olarak rahatsız edici olabilir. Bu görüntüyü düzeltmek mümkündür. Sadece genç, canlı bir görünüm kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda kişide cinsel hazzın artmasına da katkı sağlar.

Vajinadaki sorunlar çoğunlukla doğumun etkisiyle ortaya çıkar. Genelde sorun doğuma bağlı aşırı büyümedir ve cinsel sorunlara neden olabilir. Vajinadaki bu genişlemeyi gidermek mümkündür. Vajinadaki gevşek ve işlevsiz kaslar onarılırken, fazla mukus dokusu da çıkarılır. Böylece vajinal kanal da daraltılır. Birçok yönden çiftlerin mutluluğuna ve beraberliklerinin devamına katkı sağlayan bir süreçtir. Elbette kesin bir muayene ile bu genişlemeye rektosel veya sistosel gibi başka hastalıkların eşlik etmediğinden emin olunmalıdır.

Bazen genital bölgede yağ dokusu kaybı ve dolgunluk kaybı sorun yaratabilir. Bu gibi durumlarda seçilmiş ve uygun vakalarda yağ enjeksiyonları ile kaybedilen hacmin yerine konması mümkündür.